Dzisiaj o sposobie pielęgnacji skóry głowy, czyli o jej peelingu. Zazwyczaj peelingujemy twarz, dłonie, stopy oraz całe ciało, ale mało kto pamięta o tym, że na głowie także mamy skórę :) Regularne peelingowanie skalpu może przynieść bardzo fajne efekty a także uporać się z różnymi problemami skóry głowy. Dodatkowo, jest to całkiem przyjemny i relaksujący zabieg :) Jeśli jesteście ciekawe, czytajcie dalej!
Po co?
Peelingować skórę głowy warto przede wszystkim w celu złuszczenia martwego naskórka, ale nie tylko. Taki sposób pielęgnacji pozwala pozbyć się także nadbudowanych substancji, np. silikonów. Oczyszczona skóra lepiej chłonie wszelkie maski, odżywki, wcierki czy oleje i jest lepiej ukrwiona, dlatego dodatkowo peelingowanie może pomóc w walce o przyrost. W skrajnych przypadkach nadbudowany naskórek i substancje oblepiające włos mogą powodować wzmożone wypadanie włosów. Dzieje się tak często w przypadku stosowania mocno silikonowej pielęgnacji i nie oczyszczania włosów raz na jakiś czas silniejszym szamponem. Sposób ten może przynieść także rezultaty w przypadku zmagania się z łupieżem czy nadmiernym przetłuszczaniem.
Czym i jak?
Osobiście przetestowałam sól, cukier i kawę. Odradzam Wam gotowe peelingi przeznaczone do ciała, ponieważ ich składy mogą być nieodpowiednie. Moim zdaniem najlepszym z wymienionej trójki jest cukier. Sól może podrażniać, kawę ciężko się wypłukuje, a cukier jest dość neutralny. Sól, cukier lub kawę możecie wymieszać z szamponem i po prostu umyć nim głowę, możecie także użyć do tego celu odżywki, lub np. glutka z siemienia lnianego, lecz ja najbardziej lubię wykorzystywać w tym celu olej. Głównie dlatego, że tak przygotowany peeling jest delikatniejszy a cukier wolniej się rozpuszcza. Oczywiście po wykonaniu peelingu normalnie myję włosy :) Peeling wykonuję raz w miesiącu po zmoczeniu włosów i choć ciężko równomiernie wypeelingować całą skórę głowy, przy odrobinie chęci jest to do zrobienia. :) Do mieszanki czasem dodaję także żelu aloesowego, wyciągu z aloesu czy keratyny. Tak naprawdę, możecie kombinować wedle uznania.
Dla kogo?
Dla każdego! Peeling polubią szczególnie dziewczyny zmagające się z przetłuszczaniem i łupieżem, chociaż spróbować powinien każdy. Peelingowanie skóry głowy jest wręcz wskazane dla osób, które używają silikonowych szamponów lub kładą maski i oleje także na skalp. Osoby, których skalp jest skłonny do podrażnień powinny jedynie zrezygnować z soli i wybrać wersję z olejem.
Peelingujecie skórę głowy? :)
59 komentarzy
oo szczerze mówiąc nigdy nie myślałam o peelingu skóry głowy..muszę kiedyś wypróbować:)
OdpowiedzUsuńTaka prosta rzecz, ale mało osób o niej myśli :)
UsuńJej nigdy nie myślałam o tym by użyć peelingu na skalp i teraz wiem, że to był błąd;) muszę koniecznie wypróbować ;)
OdpowiedzUsuńSpróbuj koniecznie! :)
UsuńJa również nie słyszałam, ale z chęcią wypróbuję :)
OdpowiedzUsuńWybierasz cukier? :)
UsuńA ja myślę że podczas peelingu cukrem dochodzi do szybszego namnażania się bakteri i może przynieść odwrotne skutki niż byśmy chciały...
OdpowiedzUsuńMożliwe, aczkolwiek ja tak jak napisałam zaraz po peelingu i tak myję włosy normalnie szamponem, więc nie martwiłabym się tym :) Ewentualnie w razie wątpliwości można użyć soli! :)
UsuńNie myl bakterii które znajdują się w jamie ustnej o tych, które są na naszej skórze głowy... Domyślam się, że stąd te skojarzenie. Peelingi tak jak wspomniała Marta przeznaczone są NAJBARDZIEJ dla łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry, ponieważ powoduje złuszczanie się nagromadzonych łusek. ;)
UsuńUwielbiam to uczucie czystości po zastosowaniu peelingu na skórę głowy :) To jeden z moich ulubionych zabiegów włosowych :D
OdpowiedzUsuńO tak, ja także! :))
UsuńHmm zaciekawiłaś mnie :-)
OdpowiedzUsuńTo super, o to mi chodziło :)
UsuńPróbowałam robić peeling skóry głowy właśnie cukrem, ale nie powtórzyłam tego zabiegu, więc widocznie mnie to nie zachwyciło :) Ale może spróbuję dzisiaj ponownie :)
OdpowiedzUsuńMoże spróbuj np. z kawą :)
UsuńCiekawe, na pewno wkrótce spróbuję :)
OdpowiedzUsuńDaj znać jak poszło! :)
UsuńMuszę w końcu zrobić peeling cukrowy. Do tej pory masowałam go ziołami mielonymi w młynku, kiedy je zmywałam z włosów, ale od pewnego czasu kompresy już nie chcą się trzymać skalpu, więc zaniedbałam i złuszczanie.
OdpowiedzUsuńFajny pomysł z tymi ziołami :)
UsuńPróbowałam ale włosy mi przeszkadzały i totalnie się zniechęciłam xD Ale po Twoim poście na pewno powtórzę, może tym razem wyjdzie :D
OdpowiedzUsuńNo niestety nie jest to łatwa czynność :D
UsuńO tak, oczyszczanie i peelingowanie głowy bardzo pomaga:)
OdpowiedzUsuńHej, mam pytanie, czy jeśli robisz peeling z olejem myjesz potem normalnie głowę? P.s świetny blog :)
OdpowiedzUsuńOj, przepraszam. nie doczytalam :)
UsuńNie ma sprawy, dziękuję :)
Usuńprzyznaję, że nigdy nie robilam peelingu skory glowy, mimo ze cialo i twarz scieram regularnie! na pewno w najblizszym czasie wyprobuje ten sposob
OdpowiedzUsuńDaj znać co sądzisz :)
UsuńO peelingu skóry głowy przyznam się szczerze, że jeszcze nie słyszałam
OdpowiedzUsuńja robię cukrowy i liczę, że w końcu doczekam się efektów:))
OdpowiedzUsuńa na jakie liczysz? :)
UsuńCałkiem lubię peeling cukrowy, ale dawno go nie robiłam.
OdpowiedzUsuńA dodajesz do szamponu czy jakoś inaczej? :)
UsuńJuż wcześniej o tym słyszałam i mam zamiar wypróbować:):)
OdpowiedzUsuńrobiłam raz cukrem ale szybko sie rozpuścił
OdpowiedzUsuńW mieszance z olejkiem nie rozpuszcza się tak szybko :)
UsuńSłyszałam o tym zabiegu, ale sama jeszcze go nie stosowałam:)
OdpowiedzUsuńNic straconego. :)
UsuńDzięki, że mi przypomniałaś o peelingu, muszę go wreszcie zrobic!
OdpowiedzUsuńKoniecznie muszę zacząć peelingować skórę głowy , to prawda co piszesz, że używanie stale delikatnych szamponów powoduje nadbudowanie pewnych nie korzystnych substancji .
OdpowiedzUsuńNiestety tak jest :)
UsuńJeszcze nigdy nie próbowałam;)
OdpowiedzUsuńSpróbuj! :)
UsuńZe wstydem się przyznam, ale jeszcze nigdy nie robiłam peelingu skóry głowy.. Czas to zmienić! Do szamponu przy następnym myciu dodaję cukru :)
OdpowiedzUsuńAnomalia
Lepiej późno niż wcale! :)
UsuńZaczęłam stosować. Co prawda na razie tylko 1 raz, ale dopiero zaczęłam ;) I chyba bliżej zaprzyjaźnię się z tą metodą :)
OdpowiedzUsuńPrzyjaciółka wspominała mi o peelingu głowy, ale ja tylko zrobiłam wielkie oczy ;) nie wiedziałam nawet, że coś takiego jest!
OdpowiedzUsuńRobilam kiedys cukrowy, ale strasznie sie zrazilam, bo wlosy byly mocno sklejone, splatane i sporo ich przy myciu wypadlo. Teraz sie nad tym znowu zastanawiam, jednak walcze z wypadaniem i boje sie, ze jeszcze wiecej ich wyleci ;(
OdpowiedzUsuńMuszę koniecznie wypróbować, bo już od jakiegoś czasu myślałam o peelingu skóry głowy ;)
OdpowiedzUsuńJa do peelingu skóry głowy stosuję cukier i odżywkę, dawno tego nie robiłam, więc dziękuję za przypomnienie :)
OdpowiedzUsuńmuszę kiedys wypróbować właśnie cukier do peelingu :)
OdpowiedzUsuńzapraszam do wzięcia udziału w projekcie, który organizuję ;-)
jutro z rana zrobię peeling z cukrem!:D właściwie to wydaje się takie logiczne, peelinguje się skórę twarzy, dłoni, ciała, stóp, a o głowie się zapomina, a skóra jak skóra;)
OdpowiedzUsuńCiągle mam zamiar zrobić sobie piling z kawy - ale jakos zawsze cos wypadnie i zapominam ;P
OdpowiedzUsuńchyba spróbuję :)
OdpowiedzUsuńJa od miesiąca planuję zrobić taki piling i kurcze ciągle zapominam! Ale teraz to już na pewno zrobię:)
OdpowiedzUsuńMuszę wypróbować ;) Wersja z cukrem i olejem ;)
OdpowiedzUsuńNa pewno wypróbuję cukier z jakimś olejkiem :D
OdpowiedzUsuńŚwietny post i świetny blog !
Czytam posty jak oczarowana ! :D
Świetny post - przypomniał mi o tym, o czym zapomniałam. Jakiś rok temu peelingowałam skórę głowy regularnie. Wykorzystywałam do tego kawę, ale przyciemniała mi włosy, więc zrezygnowałam. Myślę, że jutro wypróbuję cukier :P
OdpowiedzUsuńNigdy nie słyszałam o takim peelingu :) Bardzo interesujące :) muszę kiedyś wypróbować...
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zapraszam do mnie :)
Super post :) a jakiego oleju można użyć?
OdpowiedzUsuńDziękuję za Twój komentarz. :) Staram się odpowiadać na wszystkie pytania. Jeśli Twoje pominęłam, zadaj je raz jeszcze, bo czasem część mi umyka.
Komentarze zawierające spam, lokowanie produktów i linki reklamowe do innych stron nie będą publikowane.