Po co i jak wykonywać peeling skóry głowy?
Skóra głowy potrzebuje regularnego złuszczania. Jego brak może skutkować gorszym krążeniem, jej niedotlenieniem, nadbudowaniem niektórych substancji czy nawet samego sebum, zgrubienie. Peelingi należy wykonywać nawet częściej jeśli stosujemy drogeryjne szampony (często zawierają silikony i inne kondycjonery), suche szampony, lakiery i innego rodzaju produkty do stylizacji. Nie złuszczana regularnie skóra głowy może odpłacić się nam przetłuszczaniem, podrażnieniem, a nawet wypadaniem włosów.
Częstotliwość wykonywania peelingów skóry główy powinna być dostosowana do jej typu, stosowanych produktów i częstotliwości mycia, jednak zazwyczaj jest to raz na tydzień lub dwa tygodnie. Jak zrobić peeling skóry głowy? To zależy od jego typu. Jeśli wybierzecie domowy peeling do włosów, to polecam wykonać go po wstępnym myciu. Poniżej znajdziecie mój przepis na domowy peeling i jego wykonanie:
Najlepsze peelingi do skóry głowy
1. Vis Plantis, peeling trychologiczny - Ten produkt ma bardzo ciekawy skład, bo oparty na kwasie glikolowym, jednak dodano do niego również m.in. niacynamid i sporo ekstraktów. Polecam go wrażliwym, ale przetłuszczającym się skórom głowy, właśnie ze względu na dodany niacynamid. Świetnie sprawdzi się i u normalnych skór.
2. Vianek, peeling do skóry głowy - Na bazie cukru (peeling mechaniczny) oraz kwasu salicylowego (peeling chemiczny) czyli całkiem kompleksowy. Bardzo go lubię! Naturalny skład jest pełen olejków, więc polecam stosować go przed myciem. Olejki dodatkowo zabezpieczą naszą skórę przed działaniem szamponu, więc świetnie sprawdzi się przy suchych włosach.
3. Biovax, peeling trychologiczny - Jeden z delikatniejszych produktów, więc warto sięgnąć po niego, jeśli peeling chcecie wykonywać częściej lub macie wrażliwą skórę głowy.
4. Pharmaceris, oczyszczający peeling trychologiczny - Jeden z moich ulubionych! Polecany przy wypadaniu i problemach ze skórą głowy typu łupież. Zawiera również m.in. kofeinę, która ma za zadanie pobudzać wzrost włosów.
5. Stara Mydlarnia, peeling do skóry głowy - Najczystsza opcja składowa dla tych z Was, które są fankami raczej naturalnych produktów. Na bazie soku z aloesu i łupinek orzechów. Oczyszcza i nawilża w jednym.
6. Pilomax, myjący peeling enzymatyczny - Bardzo delikatny produkt, który łączy w sobie szampon z peelingiem. Działa na bazie złuszczających enzymów. Jest oparty na SLES, więc może jednocześnie posłużyć jako oczyszczanie włosów na długości od czasu do czasu.
7. Cerkogel 30, żel keratolityczny - Nie jest to typowy peeling, ale bardzo lubię ten produkt, więc postanowiłam go dodać. To żel do stosowania po myciu lub przed myciem na skórę głowy, który dzięki zawartości 30% mocznika działa keratolitycznie, czyli rozpuszcza martwy naskórek.
Jak często wykonujecie peeling skóry głowy? Czy macie jakieś pytania z nim związane?
23 komentarzy
Mam dokładnie ten peeling z Vianka.:) Też się z nim polubiłam ;)
OdpowiedzUsuńMarta , stosowałaś może Bandi Tricho-peeling do skóry głowy ?
OdpowiedzUsuńNiestety nie :(
UsuńNiestety nie :(
UsuńJa stosowałam Moim zdaniem świetny.
UsuńRaz na dwa tygodnie. Kiedyś miałam ten z bivaxa i było fajny. Ale mistrz to Anwen z miętą ♥️
OdpowiedzUsuńDokładnie Zastanawiam się na jego drugą wersją, ale ten miętowy taki dobry i sprawdzony 😉
UsuńJa uzywam toniku glikolowego z the ordinary. Mam problem z wyplukaniem peelingow mechanicznych z wlosow, a tonik mam pod reka (uzywam go glownie do twarzy)
OdpowiedzUsuńCerkogel polecam i ja. Miałam problemy ze scalpem, bardzo pomógł, złagodził podrażnienia. To samo u mojej koleżanki. :)))
OdpowiedzUsuńPeelingi do skory glowy bardzo mnie ciekawia, dziekuje kochana za polecenie, napewno ktorys zakupie :D
OdpowiedzUsuńMiałam nr 3 :)
OdpowiedzUsuńMam Cerkogel, ale nie stosowałam go regularnie, może w końcu zacznę ;)
OdpowiedzUsuńA ja mam włosy bardzo przetłuszczające się ze skłonnością do łupieżu i podrażnień, do tego bardzo się pocę i to zwłaszcza na głowie - po np aerobiku wyglądam jakbym spod prysznica wyszła. Jeśli chodzi o przetłuszczanie to muszę myć włosy codziennie i to rano, bo jeśli umyję wieczorem to rano mam już okropne. Peelingu głowy nigdy nie robiłam. Który dla mnie polecasz i jak często stosować? Najlepiej jeszcze jakbyś szampon poleciła :-) Dziękuję za Twoje porady
OdpowiedzUsuńNajlepiej Vianek, oni mają też szampon bez sles do włosów przetłuszczających się :)
UsuńZrobisz w tym roku post o letnich akcesoriach do włosów z aliexpress?
OdpowiedzUsuńJeśli chcecie to zrobię :)
UsuńChcemy <3
UsuńJakie produkty do termoochrony włosów polecasz?
OdpowiedzUsuńTresemme :)
UsuńMam włosy przedłużane. Mam pytanie czy mogę używać i w jaki sposób cerkogel? Z góry dziękuję za odpowiedź ❤️
OdpowiedzUsuńCześć Marta,
OdpowiedzUsuńCzy taki peeling skóry głowy wykonywać po olejowaniu czy przed olejowaniem? 🙂
Jak wolisz! Najlepiej, żeby na skórze głowy nie było oleju, to na pewno.
Usuńa jak łączyć peeling skóry głowy i olejowanie? jeśli myję głowę co 2 dni to raz w tygodniu jedno i raz w tygodniu drugie (ale w inny dzień)?
OdpowiedzUsuńDziękuję za Twój komentarz. :) Staram się odpowiadać na wszystkie pytania. Jeśli Twoje pominęłam, zadaj je raz jeszcze, bo czasem część mi umyka.
Komentarze zawierające spam, lokowanie produktów i linki reklamowe do innych stron nie będą publikowane.